Lukáš Slavíček sifu

Lukáš Slavíček sifu – začal s bojovými uměními v roce 1995 a tradiční čínská bojová umění se učí od roku 1998.

Začínal se stylem Wing Chun v České Republice a v roce 2003 díky svému učiteli Wing Chunu Ivanu Rzounkovi sifu poprvé navštívil Čínu.

Několikrát odjel do Číny studovat styl Choi Lei Fat a od roku 2009 do roku 2018 žil v Číně nepřetržitě a studoval Choi Lei Fat techniky se zbraněmi pod vedením Bun sifu z Fatsanu.

Od roku 2010 začal cvičit Fatsan Bak Mei – styl Bílěho Obočí, kdy se stal osobním žákem mistra Ling Hong Kit, kterého stále pravidelně navštěvuje. Tomuto stylu totálně propadl. Jak jeho slovy: „Jsem fascinován možnostmi lidského těla explodovat z jakékoli pozice, to je hlavní příčina proč jsem byl absolutně uhranut tímto stylem od momentu, kdy jsem ho poprvé v roce 2009 viděl na jedné spontánní demonstraci v restauraci někde na kraji Fatsanu. Je to pro mě dodnes nezapomenutelný zážitek.“

V roce 2016 začal s Pekingským zápasem v Pekingu, kde prodělal několik zranění, která ho přivedla ke studiu stylu Jižní Kudlanky.

Lukáš Slavíček
Náš učitel Lukáš Slavíček, kromě několika vystoupení v Čínské televizi, si zahrál i v českém akčním seriálu, kde jako Taxikář „Kung Fu Fanda“ bojuje proti přesile.